VIEŠA PASKAITA „Mažosios Lietuvos delmonai – tradicija ir šiandiena”

Rugsėjo 23 d. 16.00 – 18.00 val. Jurbarko Vinco Grybo memorialiniame muziejuje vyks Lidijos Meškaitytės metams skirtas renginys. Klaipėdos miesto savivavldybės etnokultūros centro liaudies dailės studijos koordinatorė, etnologijos mokslų daktarė Elena Matulionienė skaitys paskaitą „Mažosios Lietuvos delmonai – tradicija ir šiandiena”.
Renginio metu lektorė atidarys ir pristatys parodą. Parodoje eksponuojamos dr. Elenos Matulionienės ir jos dukros Ievos Matulionytės sukurtos autentiškų delmonų rekonstrukcijos.
Delmonai yra išskirtinė ir ryškiausia Mažosios Lietuvos moteriško kostiumo detalė (tekstilinė miniatiūra), be kurios neįsivaizduojamas Mažosios Lietuvos tautinis kostiumas, yra įtraukta į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Delmonai perteikė lietuvininkių asmeninę bei kolektyvinę grožio sampratą, meistriškumą, atspindėjo to meto madas, ekonomiką.
Kviečiame į parodą ir paskaitą – konsultaciją saviveiklininkus, besidominčius tautiniu kostiumu, etnokultūros specialistus, dailės ir dailės technologijų mokytojus ir visus žingeidžius žmones.

 

 

Vinco Grybo memorialinis muziejus

Darbo laikas
II-V: 9.00–18.00 val.
VI: 9.00–17.00 val. (ir prieš valstybines šventes)

Vydūno g. 31, LT-01143, Jurbarkas
Įstaigos kodas 158752243

(8 447)  54 786

info@vgrybomuziejus.lt


@Vinco Grybo memorialinis muziejus 2024