Edukacijos

Edukacinis centras „Menų namukas“

V. Grybo memorialinio muziejaus edukacinis centras „Menų namukas“ skirtas visiems! Čia durys atviros ne tik suaugusiųjų ir vaikų kūrybos grupėms, bet ir įvairiems kultūriniams sumanymams bei renginiams. Kviečiame prisijungti prie jau vykdomų įvairių dailės programų arba nesikuklinti – pasiūlyti savo idėjas. Jos visada laukiamos! Šiuo metu edukaciniame centre „Menų namukas“ vykdomos šios dailės programos:

Dar 1934 m. periodinėje spaudoje pasirodė straipsnis, kuriame rašoma, jog gautas leidimas įrengti privačią V. Grybo skulptūros mokyklą pagal architekto K. Reisono projektą.

Tačiau idėja sunkiai skynėsi kelią. 1935 m. „Lietuvos aidas“ informavo, jog skulptorius ėmėsi gana nemažų rūmų statybos studijai, kurioje talentingi vaikai galėsią mokytis skulptūros. Apie būsimą studiją tas pats laikraštis rašė ir praėjus dar porai metų. Galop viskas baigėsi tuo, kad, nesulaukus paramos iš Švietimo ministerijos, šis skulptoriaus užmojis taip ir netapo realybe.

2011 metais, skulptoriaus anūkė, muziejaus vedėja Rasa Grybaitė iš dalies įgyvendino senelio svajonę ir įkūrė edukacinį centrą „Menų namukas“. Centras įkurtas buvusioje dvaro pirtyje, vėliau – Vinco Grybo gipso liejykloje. 201o metais buvo vykdomas bendras Lietuvos Respublikos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų remtas projektas „Jurbarko dvaro pastatuose įsikūrusio skulptoriaus Vinco Grybo memorialinio muziejaus pritaikymas kultūros ir viešoms reikmėms.“ Jis baigtas 2011 metais vasario mėnesį. Pagrindinė šio projekto užduotis – pritaikyti nenaudojamą buvusios gipso liejyklos pastatą muziejaus edukaciniam centrui. Darbų metu buvo išsaugotos autentiškos detalės: restauruotos autentiškos durys, atnaujintos grindys, panaudota originali langų furnitūra.

Vinco Grybo memorialinis muziejus

Darbo laikas
II-V: 9.00–18.00 val.
VI: 9.00–17.00 val. (ir prieš valstybines šventes)

Vydūno g. 31, LT-01143, Jurbarkas
Įstaigos kodas 158752243

(8 447)  54 786

info@vgrybomuziejus.lt


@Vinco Grybo memorialinis muziejus 2024